Product Info
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | MSI |
| Model | GS65 Stealth Thin 8RE |
| Color | BLACK |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | Intel(R) Core(TM) i7-8750H CPU @ 2.20GHz |
| Graphics | nVidia GP106M [GeForce GTX 1060 Mobile], Intel CoffeeLake-H GT2 [UHD Graphics 630] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 15.5" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | MSI |
| Model | GS65 Stealth Thin 8RE |
| Color | BLACK |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | Intel(R) Core(TM) i7-8750H CPU @ 2.20GHz |
| Graphics | nVidia GP106M [GeForce GTX 1060 Mobile], Intel CoffeeLake-H GT2 [UHD Graphics 630] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 15.5" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
MSI
by
MSI
MSI GS65 Stealth Thin 8RE Core(TM) i7-8750H@2.20GHz NO HDD 16GB RAM NO OS
- Regular price
- $219.99
- Sale price
- $219.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability
Out of stock