Product Info
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | THINKPAD T14 GEN 1 |
| Color | BLACK |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | Intel(R) Core(TM) i5-10310U CPU @ 1.70GHz |
| Graphics | Intel CometLake-U GT2 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 14" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | THINKPAD T14 GEN 1 |
| Color | BLACK |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | Intel(R) Core(TM) i5-10310U CPU @ 1.70GHz |
| Graphics | Intel CometLake-U GT2 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 14" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
LENOVO
by
LENOVO
LENOVO THINKPAD T14 G1 Intel(R) Core(TM) i5-10310U@1.70GHz NO HDD 16GB RAM NO OS
- Regular price
- $139.99
- Sale price
- $139.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability
1 in Stock Now