Product Info
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | THINKPAD P15S GEN 1 |
| Color | BLACK |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | Intel(R) Core(TM) i7-10510U CPU @ 1.80GHz |
| Graphics | nVidia GP108GLM [Quadro P520], Intel CometLake-U GT2 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | 256 GB |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 15.5" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
All of our electronic items are tested for key functions, R2/Ready for Resale.
Please consider properly recycling this item when done with use.
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | THINKPAD P15S GEN 1 |
| Color | BLACK |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | Intel(R) Core(TM) i7-10510U CPU @ 1.80GHz |
| Graphics | nVidia GP108GLM [Quadro P520], Intel CometLake-U GT2 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | 256 GB |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 15.5" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
All of our electronic items are tested for key functions, R2/Ready for Resale.
Please consider properly recycling this item when done with use.
LENOVO THINKPAD P15S GEN 1 Core(TM) i7-10510U@1.80GHz 256GB SSD 16GB RAM NO OS
- Regular price
- $229.99
- Sale price
- $229.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability