Product Info
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | ThinkPad P1 Gen 4i |
| Color | BLACK |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.30GHz |
| Graphics | TU117GLM [T1200 Laptop GPU], Intel TigerLake-H GT1 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 16" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | ThinkPad P1 Gen 4i |
| Color | BLACK |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.30GHz |
| Graphics | TU117GLM [T1200 Laptop GPU], Intel TigerLake-H GT1 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 16" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
LENOVO
by
LENOVO
LENOVO ThinkPad P1 G4i Intel(R) Core(TM) i7-11800H@2.30GHz NO HDD 16GB RAM
- Regular price
- $549.99
- Sale price
- $549.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability
1 in Stock Now