Product Info
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | 83DN Yoga Pro 9 16IMH9 |
| Color | GREY |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | Intel(R) Core(TM) Ultra 9 185H |
| Graphics | AD107M [GeForce RTX 4060 Max-Q / Mobile], Meteor Lake-P [Intel Arc Graphics] |
| Memory | 32GB |
| HDD/SDD Capacity | 1024 GB |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 16" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | 83DN Yoga Pro 9 16IMH9 |
| Color | GREY |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | Intel(R) Core(TM) Ultra 9 185H |
| Graphics | AD107M [GeForce RTX 4060 Max-Q / Mobile], Meteor Lake-P [Intel Arc Graphics] |
| Memory | 32GB |
| HDD/SDD Capacity | 1024 GB |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 16" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
LENOVO
by
LENOVO
LENOVO 83DN Yoga Pro 9 Intel(R) Core(TM) Ultra 9 185H 1024GB 32GB RAM NO OS
- Regular price
- $999.99
- Sale price
- $999.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability
Out of stock