Product Info
Description
| Specifications | |
| Manufacturer | HP |
| Model | ZBook Firefly 16 inch G10 Mobile Workstation PC |
| Color | GREY |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1345U |
| Graphics | Raptor Lake-P [Iris Xe Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 16" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
Laptops - Reliable, refurbished, and ready to work
Our refurbished laptops deliver dependable performance at a fraction of the cost of buying new. Each device is professionally restored by our ITAD technicians and prepared for resale, adhering to strict quality and data security standards. Each laptop has been thoroughly tested for key functions in accordance with R2v3 standards, ensuring that critical components, including the processor, memory, storage, display, keyboard, Wi-Fi, and ports, are problem-free. Any data-bearing device has been thoroughly and securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal.
By choosing refurbished, you save money, extend the life of quality electronics, and support responsible recycling. You can expect reliable performance from a professionally tested laptop, with cosmetic wear consistent with normal prior use.
All of our electronic items are tested for key functions, R2/Ready for Resale.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
Description
| Specifications | |
| Manufacturer | HP |
| Model | ZBook Firefly 16 inch G10 Mobile Workstation PC |
| Color | GREY |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1345U |
| Graphics | Raptor Lake-P [Iris Xe Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 16" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
Laptops - Reliable, refurbished, and ready to work
Our refurbished laptops deliver dependable performance at a fraction of the cost of buying new. Each device is professionally restored by our ITAD technicians and prepared for resale, adhering to strict quality and data security standards. Each laptop has been thoroughly tested for key functions in accordance with R2v3 standards, ensuring that critical components, including the processor, memory, storage, display, keyboard, Wi-Fi, and ports, are problem-free. Any data-bearing device has been thoroughly and securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal.
By choosing refurbished, you save money, extend the life of quality electronics, and support responsible recycling. You can expect reliable performance from a professionally tested laptop, with cosmetic wear consistent with normal prior use.
All of our electronic items are tested for key functions, R2/Ready for Resale.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
HP
by
HP
HP ZBook Firefly 16 inch G10 Intel(R) Core(TM) i5-1345U NO HDD 16GB RAM NO OS
- Regular price
- $429.99
- Sale price
- $429.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability
4 in Stock Now