Product Info
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | DELL |
| Model | XPS 15 9510 |
| Color | SILVER |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.30GHz |
| Graphics | nVidia GA107M [GeForce RTX 3050 Mobile], Intel TigerLake-H GT1 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 15" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | NO |
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | DELL |
| Model | XPS 15 9510 |
| Color | SILVER |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11800H @ 2.30GHz |
| Graphics | nVidia GA107M [GeForce RTX 3050 Mobile], Intel TigerLake-H GT1 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 15" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | NO |
DELL
by
DELL
DELL XPS 15 9510 Core(TM) i7-11800H@2.30GHz NO HDD 16GB RAM NO OS NO BATTERY
- Regular price
- $109.99
- Sale price
- $109.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability
Out of stock