Product Info
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | DELL |
| Model | Vostro 16 5630 |
| Color | GREY |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-1360P |
| Graphics | Raptor Lake-P [Iris Xe Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 16" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
All of our electronic items are tested for key functions, R2/Ready for Resale.
Please consider properly recycling this item when done with use.
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | DELL |
| Model | Vostro 16 5630 |
| Color | GREY |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-1360P |
| Graphics | Raptor Lake-P [Iris Xe Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 16" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
All of our electronic items are tested for key functions, R2/Ready for Resale.
Please consider properly recycling this item when done with use.
DELL Vostro 16 5630 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-1360P NO HDD 16GB RAM NO OS
- Regular price
- $299.99
- Sale price
- $299.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability