Product Info
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
**PAINT MISSING IN SECTION OF LID**
| Specifications | |
| Manufacturer | DELL |
| Model | LATITUDE 5430 |
| Color | GREY |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-1255U |
| Graphics | Alder Lake-UP3 GT2 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 13.9" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
All of our electronic items are tested for key functions, R2/Ready for Resale.
Please consider properly recycling this item when done with use.
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
**PAINT MISSING IN SECTION OF LID**
| Specifications | |
| Manufacturer | DELL |
| Model | LATITUDE 5430 |
| Color | GREY |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-1255U |
| Graphics | Alder Lake-UP3 GT2 [UHD Graphics] |
| Memory | 16GB |
| HDD/SDD Capacity | NO HDD |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 13.9" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
All of our electronic items are tested for key functions, R2/Ready for Resale.
Please consider properly recycling this item when done with use.
DELL LATITUDE 5430 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-1255U NO HDD 16GB RAM NO OS
- Regular price
- $239.99
- Sale price
- $239.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability