Product Info
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | DELL |
| Model | Inspiron 15 5510 |
| Color | SILVER |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11320H @ 3.20GHz |
| Graphics | Intel TigerLake-LP GT2 [Iris Xe Graphics] |
| Memory | 8GB |
| HDD/SDD Capacity | 512GB |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 15.5" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
Description
This laptop has been tested for key functions to ensure reliable performance. It has been handled and processed in accordance with R2v3 standards for responsible reuse and resale. Any data-bearing device has been securely wiped following NIST 800-88 data sanitization guidelines, ensuring complete data removal. Buy with confidence—sustainable, secure, and ready to use.
When you're done with this device, please consider recycling it responsibly to help reduce electronic waste and support a sustainable future.
| Specifications | |
| Manufacturer | DELL |
| Model | Inspiron 15 5510 |
| Color | SILVER |
| Laptop Type | Notebook/Laptop |
| CPU Type | 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11320H @ 3.20GHz |
| Graphics | Intel TigerLake-LP GT2 [Iris Xe Graphics] |
| Memory | 8GB |
| HDD/SDD Capacity | 512GB |
| Optical Drive | N/A |
| Screen Size | 15.5" |
| Operating System | NO OS |
| Battery Installed | YES |
DELL
by
DELL
DELL Inspiron 15 5510 Intel(R) Core(TM)i5-11320H@3.20GHz 512GB SSD 8GB RAM NO OS
- Regular price
- $179.99
- Sale price
- $179.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability
Out of stock