Product Info
All data bearing devices and storage devices have been erase and verified in accordance with R2 standards.
(Please refer to the photos for additional details). R2 Ready for Resale. Tested for Key Functionality. This unit was tested using (Mobile Diagnostics Software).
| Attribute: | Value: |
|---|---|
| Brand | APPLE |
| Model | IPHONE 12 |
| Storage Capacity | 64GB |
| Cellular Band | GSM & CDMA |
| NETWORK: | UNLOCKED |
| Connectivity | Wi-Fi, BLUETOOTH, NFC & LIGHTNING |
| Primary color | BLUE |
| Screen Size | 6.1" |
| Camera Resolution | 12 MP |
| Battery Information | 2815 mAH |
| Battery Stand By | UP TO 340 H |
| Battery Talk Time | UP TO 28 H |
What status is my phone? What's the difference?
Unlocked - This device is free to activate on any carrier as long as the model number is supported by that carrier
Carrier Locked - The phone can only be activated for the specified carrier
All of our items go through an extensive testing process which ensures 100% satisfaction to our customers.
In the market for a reasonably priced smartphone? Well look no further, FreshTechDirect has you covered! Whether you an Android or Apple person, you can be sure we offer competitive pricing.
If you have any questions about this product or any of our other items please reach out and send a message through eBay. A representative will respond in a timely manner.
What's in the Box:
- Phone
- USB Cable
- USB Power Adapter
All data bearing devices and storage devices have been erase and verified in accordance with R2 standards.
(Please refer to the photos for additional details). R2 Ready for Resale. Tested for Key Functionality. This unit was tested using (Mobile Diagnostics Software).
| Attribute: | Value: |
|---|---|
| Brand | APPLE |
| Model | IPHONE 12 |
| Storage Capacity | 64GB |
| Cellular Band | GSM & CDMA |
| NETWORK: | UNLOCKED |
| Connectivity | Wi-Fi, BLUETOOTH, NFC & LIGHTNING |
| Primary color | BLUE |
| Screen Size | 6.1" |
| Camera Resolution | 12 MP |
| Battery Information | 2815 mAH |
| Battery Stand By | UP TO 340 H |
| Battery Talk Time | UP TO 28 H |
What status is my phone? What's the difference?
Unlocked - This device is free to activate on any carrier as long as the model number is supported by that carrier
Carrier Locked - The phone can only be activated for the specified carrier
All of our items go through an extensive testing process which ensures 100% satisfaction to our customers.
In the market for a reasonably priced smartphone? Well look no further, FreshTechDirect has you covered! Whether you an Android or Apple person, you can be sure we offer competitive pricing.
If you have any questions about this product or any of our other items please reach out and send a message through eBay. A representative will respond in a timely manner.
What's in the Box:
- Phone
- USB Cable
- USB Power Adapter
APPLE IPHONE 12 MGF43 BLUE 64GB UNLOCKED
- Regular price
- $129.99
- Sale price
- $129.99
- Regular price
-
Couldn't load pickup availability